Letra de Ses Biraz Artsın, BARIKATDün gece o evde yaºananlar acaba neydi? Ne neydi, ne; bir babayı bu hale getiren sebep neydi? Gece yarısı her yeri inleten ve yükselen ses neydi? O ses ekonomik zorlukların yolu tıkanmıº yaºamın isyanı! Ama acı; karısını ve çocuğunu döven ezen bir baba! Baba ki trafik canavarından beter. Ezilen çocuk; sindirilmiº eº; yaºamdan kopmuº bir aile! Çare kolay yoldan para kazanarak! Zengin olma, rahat yaºama hayalleriyle kuran iºsiz insan. Kendini bulursa kumar, içki, para ile sömüren kalpazandan medet uman! O zaman her ºey beklenir ondan; o aciz insandan! bu acizlikler içinde alın teriyle kazanmadan kumarla kazanamazsın hepsi gelir geçer biter sana yaramaz bu para birde bunların ardına hırsını alırsın var ya sana ne desem ºebek kılıklı adam ne var sanki çocuğunu eºini ºerefli namuslu mert yaºatsan, yaºatsan! 

Çarpık kentleºme; sorunlu aileler ve çocukları evet çocukları hayat baºlar onlar için acı. Düğümün ne baºı belli ne de sonu; kanunu, yasası! Hayat onlar için tam bir belirsizlik yumağı. ݺ bu haldeyken baºlar karanlık güçlerin kucak açmaları ve baºlar kara kanlı katilin günahları. Eğitim desen, eğitim; sorunlar desen, sorunlar! Kendini yiğit zanneden kahraman Olunur mu insan öldürmekle kahraman? Baºtan dur demeli bu tür insanlara. Sonuçlarına katlanıp; palavralar, ağlamalar olmamalı! Soruna baºtan engel koyup dur demeli! Daha ne kadar devam edeceksin? Kara kanlı kirli paralarla insan hayatına son vermekle için nasıl kaldırır bunları! Sana sözlerimde teklifim; teklifim: bırak artık bu ayakları. Canına kıydığın insanların yakınları arkada kalır yetim öksüz yavruları. Yok bu yaptıkların, yok kimseye yararı. Çok açık görülür ki senin gibi insanların sonu ya parmaklık arkası yada cehennemdir son durağı! 

Ses biraz, ses biraz artsın! Tepki yerini bulsun. Karºılıksız kalmasın. Rüya değil gerçekte Refleks! Refleks olanları anlatsın.

Mas letras de BARIKAT: